ZOO

ADOPCE ZVÍŘAT V PRAŽSKÉ ZOO

Podpora pražské ZOO má v ZŠ Gutova velmi dlouhou tradici. Nejstarší informace o podpoře chovu zvířat pochází z 90. let minulého století. Nejstarší písemný dokument o sponzorování – adopci našeho „hlavního zvířete“ – pardála obláčkového (tehdy ještě levharta obláčkového) máme z roku 2004. V té době ještě nebyl žádný současný žák školy na světě 😊. Na jeho chov přispíváme pravidelně každý rok. Na získání peněz na tuto akci se podílejí všichni žáci školy. Každý rok žáci vyrábějí drobné dárkové předměty, které pak na vánočním jarmarku v rámci dne otevřených dveří prodávají. Od roku 2013 jsme každý rok adoptovali ještě dalšího živočicha z pražské ZOO. Postupně se našimi adoptovanými zvířaty stali lžičák širokozobý, vakoveverka létavá, surikata, maki trpasličí, dikdik Kirkův, fenek, nahur modrý a blavor žlutý. Tuto tradici přerušilo období covidu, při kterém byly školy zavřené. Nyní připravujeme návrat k této tradici. V roce 2019 byla naše škola oceněna prestižní cenou Malý Richard určenou pro významné sponzory pražské ZOO.