Husité ve škole

Ve čtvrtek 11.4. se vůbec poprvé na naší škole uskutečnila pro žáky 4. a 7. ročníku akce s názvem husité a vozová hradba, kterou si připravila kolínská společnost Poprávu.  Tento edukativní program byl zaměřen na téma husitství a jejich bojové techniky. V devadesáti minutách byla interaktivní formou žákům přiblížena doba složitého 15. století, stavění vozových hradeb a používání bojové techniky. Žáci byli poutavým příběhem přímo vtaženi do děje, mohli si vyzkoušet repliky dobových zbraní nebo se na cokoliv zeptat. Zajímavým doprovodným prvkem pro lepší názornost byla účast živého koně. Počasí nám vyšlo náramně, žákům i pedagogům se program velice zamlouval a v budoucnu se v budeme těšit na další spolupráci s touto skvělou společností.