Noc s Andersenem na ZŠ Gutova

21. 3. 2024 proběhla u nás ve škole úplně první Noc s Andersenem. Premiéra se opravdu povedla. Zúčastnilo se 12 žáků, pravidelných čtenářů naší školní knihovny.

Sešli jsme se v 17 hod., odložili si věci ve třídě, převlékli se a šli ,,lovit´´ večeři.

Ve školní kuchyňce jsme společnými silami upekli několik pizz dle chuti všech kuchtíků.

Poté jsme se přesunuli do knihovny a ukázali si všechny knihy od spisovatelů P. Síse, E. Petišky, H. Ch. Andersena, které děti samy přinesly. Krásně nám slehla večeře a přesunuli jsme se do třídy, kde nás zdravicí přivítal pan prezident Petr Pavel z interaktivní tabule.

Následovaly tvořivé úkoly – čtení s porozuměním, výroba záložky, omalovánky, časopis Krajánek… Nakonec jsme se podívali na pohádku Sněhová královna.

Příjemně unaveni jsme si rozložili karimatky a spacáky v relaxační místnosti, paní zástupkyně Schifflerová začala předčítat z knihy a vypadalo to, že se půjde spát. Ale opak byl pravdou. Paní učitelka Velichová přišla a předala dětem šifru. Byly to instrukce k bojovce po noční škole. Po nalezení všech klíčů se děti ocitly v knihovně, kde našly poklad – každý si mohl odnést jednu knihu.

Nakonec se šlo už opravdu spát. Ráno jsme uklidili své pelíšky, společně posnídali a každý se vydal za svými povinnostmi.

Bylo to moc fajn 😊